KTAMS, HAYAT PAHALILIĞININ MAAŞLARA YANSIMASI İÇİN LAÜ’DE UYARI GREVİ YAPTI

0
50

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), hayat pahalılığı ödeneğinin çalışanların maaşlarına 6 ayda bir yansıtılması talebiyle Lefke Avrupa Üniversitesi’nde (LAÜ) bir günlük uyarı grevine gitti.

KTAMS, talepleriyle ilgili adım atılmazsa grev ve eylemlerin artarak devam edeceğini açıklayarak, “Adım atsınlar, biz de bu ateşi söndürelim, yoksa bu ateş sizi de yakacak” uyarısı yaptı.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan eylemde yaptığı açıklamada, basın emekçilerine, eyleme katılan sendikacılara, emek mücadelesine destek veren sivil toplum örgütü ve siyasi partilere teşekkür etti. Bengihan ayrıca, yağmurdan korunmak için belediyenin imkanlarını sunan Lefke Belediyesi’ne de teşekkürlerini sundu.

10 yıldan beridir üniversitede eylem ve grev olmadığını ifade eden Bengihan, çalışanların iyi niyet ve fedakarlık gösterdiğini ama gösterilen fedakarlığa cevap bulamadığını söyledi. 10 yıl sonra üniversitede çalışanları sokağa döken bir mütevelli heyeti olduğunu belirten Bengihan, yağmurun altında ekmek kavgası veren onurlu, gururlu LAÜ çalışanlarına sendikanın sonuna kadar destek çıkacağını kaydetti.

Bugünkü grevin uyarı grevi olduğunu hatırlatan Bengihan, kararlılıklarını gösterdiklerini belirterek, “Bizim umudumuz var ancak umudumuzun bittiği yerde inadımız başlar. Onu bilsinler…  Bizim talebimiz ilgili adım almazlarsa önümüzdeki günlerde grev ve eylemlerimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

Mücadele ateşinin yanmaya devam edeceğini kaydeden KTAMS Başkanı Bengihan, “Bu ateşi söndürmek de büyütmek de mütevelli heyetinde… Gelin çalışma barışını ve bu okuldaki huzuru birlikte sağlayalım” çağrısında bulundu.

 

Bir Cevap Yazın