BRAD PİTT VE ANGELİNA JOLİE ARASINDAKİ SON HUKUK MÜCADELESİ DE SONA ERDİ!

0
506
motherearthschool.com

Dünyaca ünlü Brad Pitt ve Angelina Jolie arasındaki ‘Miraval Şatosu’ davası sona erdi. Angelina Jolie, eski eşi Brad Pitt ile ortak mülkü olan 164 milyon dolarlık Miraval Şatosu şaraphanesindeki yüzde 50’lik hissesini sattı. Böylece Jolie ile Brad Pitt arasındaki son hukuk savaşı da sona ermiş oldu.

Miraval Şatosu şaraplık üzüm bağları

Resmi olarak Nisan 2020’de boşanmalarının ardından mal paylaşımı davası süren Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Fransa’daki ortak mülküyle ilgili gelişme yaşandı.

Jolie, 164 milyon dolarlık Miraval Şatosu şaraphanesindeki yüzde 50’lik hissesini sattı. Böylece Jolie ile Pitt arasındaki son hukuk savaşı da sona ermiş oldu.

Hollywood’un en ünlü çifti Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin 3 yıl önce satın aldıkları Fransa’daki ‘Miraval Şatosu üzüm bağında ünlü şarap uzmanı Marc Perrin’in yardımıyla ürettikleri şarabı piyasaya sürdü. Miraval Şatosu’ndaki bağlarda yetişen üzümlerden elde edilen 6 bin şişe şarap 5 saat içinde tükendi. İnternette satışa sunulan şarap 6’lı kutularda 139 dolara satılıyordu.

ORADA EVLENMİŞLERDİ

NTV’de yer alan habere göre; Jolie, hisselerini şarap grubu Tenute del Mondo’ya sattı. 164 milyon dolarlık şato, 46 yaşındaki Jolie ile 57 yaşındaki Pitt’in 2008’de evlendikleri yerdi.

Eylül ayında Jolie’nin alkol şirketi ve emlak hisselerini satma planları, Pitt tarafından kendisine açılan bir davayla engellenmişti. Pitt, Jolie’yi Nouvel şirketi aracılığıyla sahip olduğu yüzde 50 hissesini devretmek için kendisini anlaşmadan çıkarmaya çalışmakla suçlamıştı.

Brad Pitt ve Angelina Jolie kısa süre önce Fransız Malı Château Miraval’da yetiştirilen zeytinlerden üretilen organik sızma zeytinyağı gurme markasını piyasaya sürdü. Siyah taşlı şişelerde paketlenmiş 10,000 şişe L’Huile d’Olive Miraval, Fransa’nın birkaç özel gıda dükkanında ve Famille Perrin web sitesinde satışa sunuldu.

Alkol üreticisi Stoli Group’un küresel CEO’su Damian McKinney, Stoli’nin Miraval’ın olağanüstü şaraplarına ve markasına duyduğu hayranlığı dile getirdi. Brad Pitt’in yanında yer almaktan heyecan duyduğunu belirtti.

Çiftin devam eden yasal mücadelelerine hakim bir kaynak, son davalar hakkında “Angelina’nın Brad’e yönelik eylemleri sürekli olarak kinci nitelikte. Bu, bir kişinin kuralları aşmaya ve yükümlülüklerinden kaçınmaya çalışmasının başka bir örneğidir” ifadesini kullandı.

Brad Pitt ve Angelina Jolie çiftinin 19 yaşındaki çocuğu Maddox dışında Pax (17), Zahara (16), Shiloh (15) ve ikizleri Vivienne ile Knox’un (12) velayetlerini almıştı. 

Angelina Jolie, Ağustos 2016’da ‘uzlaşmaz farklılıklar’ nedeniyle Brad Pitt’e boşanma davası açmıştı. Nisan 2020’de boşanma davası sonuçlanan çiftin 19 yaşındaki çocuğu Maddox dışında Pax (17), Zahara (16), Shiloh (15) ve ikizleri Vivienne ile Knox’un (12) velayetlerini almıştı. (Hürriyet)

Bir Cevap Yazın