SONBAHAR PATATES BEYANLARI ASKIYA ALINDI

0
63

2022 Sonbahar Patates Üretim Döneminde Genel Tarım Sigortası Fonu’ na beyan edilen sonbahar Patates alanları köy ve arazi bazında incelenerek çalışmalar tamamlanmıştır.

​Askı Listeleri 11.1.2023 – 17.1.2023 tarihleri arasında (her iki tarih de dâhil ) 5 iş günü süreyle Köy Kahvehanesi ve/veya Köy Muhtarlığında askıya alınacaktır. Askı Listelerindeki Bulgulara itirazı olan üreticilerimiz 17.1.2023 Salı günü mesai bitimine kadar Genel Tarım Sigortası Fonu’na itirazda bulunabilecektir.

İtirazda bulunmak durumunda olan beyan yapan patates üreticilerinin ne şekilde itirazda bulunabilecekleri Askı Listeleri üzerinde bulunan DUYURU’da belirtilmiştir.  İtirazlar Lefkoşa Merkez’de Genel Tarım Sigortası Fonu’na yapılacaktır.

​Askı Listelerine itiraz edilmemesi halinde Askı Listelerindeki bulgular doğru kabul edilecektir. Komite tarafından patates olarak saptanan parseller 2022–2023 üretim yılında münavebe yapılmış parsel olarak işlem görecektir. Bu parsellere tahıl ekilmesi halinde gübre kullanma mecburiyeti aranmayacaktır.

Bir Cevap Yazın