MURAT KARAYALÇIN’DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ: MUHARREM İNCE’Yİ İŞARET ETTİ

0
142

MURAT KARAYALÇIN’DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ: MUHARREM İNCE’Yİ İŞARET ETTİ…

Seçim sonuçlarına ilişkin canlı yayında açıklama yapan Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın, muhalefete yönelik olarak “Dostlarımız vardı ama akrabalarımızın tümü yoktu” dedi.

Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın Sözcü TV’de katıldığı programda seçim sonuçlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Karayalçın seçim sonucundaki fark hakkında “Ben de farklı beklenti içerisindeydim. İkinci tura kalacağını tahmin ediyordum ama birinci turu Kemal beyin birinci olarak bitireceğini ve ikinci tura öyle geçeceğini düşünüyordum. Ama çoğumuzun tahmini çıkmadığı gibi benim tahminim de çıkmadı” dedi.

“DOSTLARIMIZ VARDI, AKRABALARIMIZ YOKTU”

Muhalefetin eksik kaldığı yönlere ilişkin açıklama yapan Karayalçın”Eksik bıraktığımız şey Millet İttifakı’nı yeterince güçlü kılamadık. Dostlarımız vardı ama akrabalarımızın tümü yoktu.  Daha geniş bir birliktelik olabilirdi ama sağlanamadı. Sağlanması için girişimlerde bulunuldu ama sonuç elde edilemedi. Birkaç puanın karşılaştırmasını yapıyoruz. Eğer geniş bir birliktelik sağlanabilmiş olsaydı bu birkaç puan kapatılabilirdi.  Ben örneğin Sinan Oğan’ın yüzde 5 buçuk dolaylarında olan oyunun önemli bir bölümünün sayın Muharrem İnce’ye destek veren kesimden gitmiş olabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“SANKİ BUNLAR EKSİK GELİYOR”

Akrabalarımız derken, Muharrem İnce’yi mi kastediyorsunuz? sorusuna yanıt veren Karayalçın, “Muharrem Bey… Yakın akrabalarımız var, uzak akrabalarımız var. Doğru Parti’nin de burada olması gerekebilirdi diye düşünüyorum. Hatta DSP’nin hiç olmazsa burada yer alması için çekilmesi gerekirdi. Sanki bunlar eksik geliyor. Bunlar olsaydı birkaç puan farkı kapatabilirdik diye düşünüyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın