MALATYA’DA 5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

0
67

MALATYA’DA 5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

AFAD, merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar deprem sonrası yaptığı açıklamada “Yine sallandık büyük bir şiddetle. Maalesef şehir merkezine yakın bir deprem, ciddi anlamda etkiledi” DEDİ.

AFAD’ın verilerine göre Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7 kilometre olarak açıklandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından “Malatya İli #Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35’de 5.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” mesajını paylaştı.

YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI ÇINAR: CİDDİ ANLAMDA ETKİLEDİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar deprem sonrası yaptığı açıklamada “Hepimize çok geçmiş olsun. Yine sallandık büyük bir şiddetle. Maalesef şehir merkezine yakın bir deprem, ciddi anlamda etkiledi. Biliyorsunuz son günlerde artçı sarsıntılar biraz arttı. Ama şu an itibariyle saha taraması yapıyoruz. Ekiplerimiz her yere ulaşıyorlar. Olumsuz bir şey henüz yansımadı, inşallah yansımaz. Sarsıntı merkezde ve şiddetli olunca, insanlar ister istemez bulundukları yerlerden hızlı bir şekilde panikle dışarıya attılar kendilerini. Umarım kötü bir Haber almayız” dedi.

Bir Cevap Yazın