30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI LEFKE’DE DE KUTLANDI

0
137

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI LEFKE’DE DE KUTLANDI

Gürsel KARAGÖZLÜ

30 Ağustos Zafer Bayramının101 yılı Lefke’de de kutlandı.

KKTC’nin çeşitli bölgelerinde kutlamalar yapıldı. Lefke’deki tören saat 18.00’da Lefke Atatürk Anıtı’nda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve bayrakların göndere çekilmesi ile başladı. Ardından protokol sırasına göre çelenklerin Atatürk Büstü’ne bırakılması izlendi.

Çelenklerin anıta konmasından sonra, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı adına P. Tğm. İlker Mesut Durkaya Doğru ve Lefke Kaymakamlığı adına Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Emine Direktör günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yaptılar. Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi Esma Hastürk “ Zafer Türküsü” ve Esengin Esenel “ 30 Ağustos” isimli şiirleri okudular.

Konuşma ve şiirlerin ardından resmigeçit ile tören sona erdi.

Törene, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Belediye Milletvekili Fırtına Karanfil, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Lefke bölge Müdürü, Güzelyurt Polis Müdürülüğünü temsilen Hasan Karabacak, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri 14. Alay Komutanı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı 2. Alay Komutanı, Bu komutanlıklara bağlı subaylar, Güzelyurt Polis Müdürlüğünden Polisler, Bölge okullarından Müdür, Öğretmen ve Öğrenciler ile bölge halkı katıldı.

(Haber ve Fotoğraflar: Gürsel KARAGÖZLÜ)

 

Bir Cevap Yazın