LINDA EVANGELISTA: 5 YILDA İKİ KEZ KANSERLE MÜCADELE ETTİM

0
82

LINDA EVANGELISTA: 5 YILDA İKİ KEZ KANSERLE MÜCADELE ETTİM

90’lara damga vuran ünlü model Linda Evangelista, son beş yılda iki kez meme kanseriyle mücadele ettiğini açıkladı. Evangelista, ikinci teşhis sonrası doktoruna “Bu hastalık yüzünden ölmeyeceğim” dediğini anlattı.

Cindy Crawford, Naomi Campbell gibi meslektaşlarıyla süpermodel kavramını yaratan modellerden biri olan Linda Evangelista, WSJ. Magazin dergisine kapak oldu.

Kendisine son beş yılda 2 kez kanser teşhisi konduğunu açıklayan ünlü model, “Hastalık ilk olarak 2018 yılında düzenli mamografi çekimi sırasında tespit edildi. Ve meme aldırma operasyonu geçirmeye karar verdim  İyi olduğumu ve hayata hazır olduğumu düşünüyordum. Meme kanseri beni öldürmeyecekti” dedi.

Bu süreçte 16 yaşındaki oğlu Augustin’in kendisine destek verdiğini belirten Evangelista, 2022 yılında ise göğsünde bir kitle hissedince hastalığın yeniden ortaya çıktığını söyledi.

“BU HASTALIK YÜZÜNDEN ÖLMEYECEĞİM”

Linda Evangelista, ikinci teşhisin ardından onkoloğuna “Göğsüme bir delik açın. Güzel görünmesini istemiyorum. Kazı yapmanı istiyorum. İşin bittiğinde göğsümde bir delik görmek istiyorum. Beni anlıyor musun? Ben bundan ölmeyeceğim” dediğini anlattı.

“ŞU AN İYİYİM AMA HARİKA DEĞİLİM”

Zorlu bir ameliyat daha geçirdiğini belirten Evangelista, “Şu an iyiyim ama harika değilim. Kanserin yeniden belirme riski görece yüksek. Hayatta olduğum için kendimi şanslı hissediyorum ve yanında gelen her şey de bonus” dedi.

HASTALIĞINI ÇOK AZ İNSAN BİLİYORMUŞ

Hastalığını gizlediğini ve çok az insanın bildiğini söyleyen ünlü isim, “Kendi kendime düşündüm, bunu bir gün paylaşacağım ama bunu yaşarken kesinlikle hayır. Gazetecilerin her seferinde olduğu gibi kapımın önünde beklemesini istemiyordum” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın