Çarşamba, Kasım 29, 2023
KKTC Turizm
Ana SayfaHABERLERSİVİL SAVUNMA KISMİ TATBİKATLARI İCRA EDİLDİ

SİVİL SAVUNMA KISMİ TATBİKATLARI İCRA EDİLDİ

SİVİL SAVUNMA KISMİ TATBİKATLARI İCRA EDİLDİ

Sivil Savunma Halk Örgütü kadrolarında bulunan mükelleflerin bilgi ve deneyimlerini artırmak, olası afet ve acil durumlarda profesyonel ekiplerin olay bölgesine intikaline kadar olan süre zarfında panik, kargaşa ve yaşanan afetin neden olacağı kayıpların en aza indirilmesini sağlamak maksadıyla 30 Ekim-01 Kasım 2023 tarihleri arasında “Kısmi Tatbikatlar” icra edilmiştir.

Tatbikatlar; 30 Ekim 2023 tarihinde Gazimağusa ve İskele’de, 31 Ekim 2023 tarihinde Lefkoşa’da, 01 Kasım 2023 tarihinde Güzelyurt ve Lefke ilçelerinde icra edilmiştir.

Kısmi Tatbikatlar, Halk Örgütü personelinin, yıl içerisinde Sivil Savunma Bölge Müdürlükleri tarafından bulundukları kadroların görev ve sorumlulukları ile ilgili verilen eğitimler doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.

Oluşturulan Bölge ve Semt Amirlik Karargahlarının faal olarak görev yaptığı Kısmi Tatbikatlarda, belirlenen afet ve acil durum senaryosu dahilinde Halk Örgütü personelinden oluşan ekipler tarafından verilen ihbarlar değerlendirilerek gerekli müdahalelerde bulunulmuş ve Tatbikatlar başarı ile gerçekleştirilmiştir.

 

( Haber: Gürsel KARAGÖZLÜ- Fotoğraflar: SSTB)

RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

- Advertisment -
Gönyeli - Alayköy Belediyesi

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: