Çarşamba, Kasım 29, 2023
KKTC Turizm
Ana SayfaHABERLERATATÜRK LEFKE’DE ÖZLEMLE ANILDI

ATATÜRK LEFKE’DE ÖZLEMLE ANILDI

 

ATATÜRK LEFKE’DE ÖZLEMLE ANILDI
Atatürk ölümünün 85. Yıl dönümünde Lefke ilçesinde törenlerle anıldı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, ölümümün 85’nci yıldönümünde Lefke Atatürk anıtında ve ilçe okullarında törenlerle anıldı.
Tören, Atatürk parkındaki Atatürk anıtında saat 08.45’de tertiplenme ile başladı. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta konulması ile devam etti.
Saat 09.05’de ilçedeki sirenlerin çalınmaya başlaması ile Atatürk ve Şehitler için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunması ile Bayraklar göndere çekilerek, yarıya indirildi.
Daha sonra Lefke Kaymakamlığı adına, Yeşilyurt İlkokulu Öğretmeni Dilber Başavcı,  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı
Ardından Yeşilyurt İlkokulu Öğrencileri Melisa Öner ve Zekiye Yarışan, Atatürk ile ilgili şiirler okunmasından sonra tören sona erdi.
Lefke Atatürk anıtında tören yapılırken, Lefke ilçesi okullarında ayni saatlerde Atatürk’ü anma törenleri düzenlendi.
Törene, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Güzelyurt Polis Müdürü yardımcısı Cem Kayabaşı, Sivil Savunma Lefke Müdürü Sevgi Aykın, Güvenlik kuvvetleri ve Barış Kuvvetleri komutanlığı personeli, Lefke UBP Milletvekili Fırtına Karanfil, bazı siyasi parti temsilcileri, bazı okul müdür ve temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
Haber ve Fotoğraflar: Gürsel KARAGÖZLÜ )

 

 

 

 

 

RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

- Advertisment -
Gönyeli - Alayköy Belediyesi

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: