LEFKE İLÇESİ

KKTC MECLİSİ’NİN ALDIĞI KARARLARA KENDİ KURUMLARI BİLE UYMAZ

LEFKE İLÇESİ YİNE YOK SAYILDI

27 Aralık 2016 TARİHİNDE KKTC MECLİSİNDE OY BİRLİĞİ İLE ALINAN KARARLA  “LEFKE KKTC’nin 6. İLÇESİ OLDU”

Aradan geçen 6 yılda KKTC Meclisi’nin aldığı bu kararın uygulanmasına halen birçok kurum direnmekte ve gereğini yerine getirmemektedir. Bunun son örneği de Polis Genel Müdürlüğünün yeni uygulayacağı kararda görülmektedir.

KKTC Polis Genel Müdürlüğü  kadına karşı şiddete müdahale hizmetleri konusunda; “Polis Genel Müdürlüğü, Kadına Karşı şiddetle daha etkin bir şekilde mücadele etmek amacıyla 2021 Nakil Dönemi ile birlikte yeni bir yapılanmaya girişti ve TÜM İLÇE POLİS MÜDÜRLÜKLERİNDE ise “Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubeleri’nin faaliyete geçecektir.” Açıklamasını yaptı.

Açıklamada yalnızca 5 ilçenin ismi yazılarak bu ilçelerde müracaat edilecek telefonların numaraları verilmiş. LEFKE İLÇESİ’nin ismi ise bu açıklamada geçmiyor.

Başta KKTC Cumhurbaşkanı olmak üzere, Meclis Başkanı’nı, Başbakan ve Hükümeti, Siyasi Partilerin tümünü; KKTC Meclisi’nin 26-Aralık-2016 tarihinde Lefke’nin 6. İlçe olması ile ilgili aldığı karara uymaya ve uygulamaya çağırıyoruz. Lefke KKTC’nin 6. İlçesidir. Tüm yetkililer sorumluluklarını bilerek yasanın gereğini yerine getirsinler.

Lefke halkı kendine  karşı yapılan ayrımcı tutuma sesiz kalmayacak…