KTOEÖS, LGL’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI, ÖĞRETMEN EKSİKLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

0
158

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, Lefke Gazi Lisesi’nde (LGL)  yaşanan öğretmen eksikliğini ve öğretmenlik sınavlarının erken yapılmamasını protesto etti.

Sendika yetkilileri, öğretmenler ve okul aile birliği temsilcileri Lefke Gazi Lisesi Önü’nde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Sendika adına söz alan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Ozan Elmalı, okulların açılmasının üzerinden iki hafta geçmesine rağmen öğretmen ihtiyaçlarının hala daha giderilmediğini savunarak, 92 öğretmen, 32 muavin ve 10 müdürün şu an okullarında olmadığını söyledi…

Elmalı, okulların Eylül ayında eksiksiz açılmasının önüne geçmek için öğretmen sınavlarının Ağustos ayında yapılması gerektiğine dikkati çekerek, bu sorunun planlamayla çözülebileceğini belirtti.

Lefke Gazi Lisesi’nde 9 öğretmen eksiğiyle iki haftada 3 bin 500 ders kaybı bulunduğunuHABERLER kaydederek, bu iki haftalık mağduriyetin ve diğer okullardaki tüm öğretmen eksikliklerinin bir an önce giderilmesini istedi.

Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Enver Bıldır da okulda her gün 25 ders saatinin boş geçirildiğini ifade ederek, öğretmen sınavlarının zamanında yapılmasını istedi…(BRTK)

Bir Cevap Yazın