YEŞİLYURT ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM OKULU’NA YAPILACAK EK BİNANIN TEMELİ ATILDI

0
199

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Doğancı İnşaat Limited Şirketi arasında imzalanan protokol kapsamında Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na yapılacak olan ek binanın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, törende yaptığı konuşmada, görevde olduğu süre içerisinde okulların altyapılarını geliştirmeye yönelik adımlar attıklarını belirtti.

550 metrekarelik ek binanın yaratacağı değere dikkat çeken Amcaoğlu, yatırımın öğrencilerin dünya ile kucaklaşmasına olanak sağlayacağını ifade etti.

Bakan Amcaoğlu, “16 okulun inşaatının temelini atarken 2 özel eğitimin tekrardan yeni binaya kavuşmasına yönelik attığımız adımlar dolayısı ile gururluyum ve mutluyum” dedi.

Ülkedeki 155 bin 500 kişinin eğitimini sürekli ve kaliteli alabilmesi adına çalıştıklarını söyleyen Amcaoğlu, 15 gün sonra da Ziyamet’teki 600 metre karelik özel eğitim okulunun temelinin atılacağını belirtti. (BRTK)

YEŞİLYURT ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM OKULU BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Doğancı İnşaat arasında imzalanan protokol kapsamında, Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na yapılacak olan binanın temel atma töreni bugün gerçekleştirildi.

Törende Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Lefke Belediyesi Başkanı Aziz Kaya, Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen, bazı UBP milletvekilleri ile Doğancı İnşaat Direktörleri Oktay Önder ve Salih Tabak yer aldı. Bölge halkının da ilgi gösterdiği temel atma töreninde okul öğrencileri ve idarecileri de hazır bulundu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’nun temel atma töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“10 aylık bakanlık süremde okullarımız adına son on yıldır tek bir kuruş yatırım yapılmadığını bilerek göreve geldim. Bu ülkenin çocuklarını geleceğe taşıyıp dünya ile tanıştırabilmenin yolu okullarımızdan geçer. Bu bilinçle, görev süremde 16 yeni okul inşaatı ve iki özel eğitim okulu yenilenmesi projesinin önünü açtık.

Bizlere bu projelerin hayata geçirilmesi noktasında büyük katkı koyan tüm iş insanlarımıza yürekten teşekkür ederim. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevinde kalemi masaya bırakacağım son güne kadar çocuklarımızın geleceği adına, gerek altyapı gerekse her türlü yatırımlar için çalışmaya devam edeceğim. Bugün burada Yeşilyurt Özel Eğitim ve İş Okulu’na kavuşmamızı sağlayan iş insanlarımız Doğancı İnşaat Direktörleri Oktay Önder ve Salih Tabak’a da yürekten teşekkür ederim.”

Oktay Önder de konuşmasında, “tanımadığımız, bilmediğimiz insanların hayatına dokunabilmemizin önünü açtığınız için teşekkür ederiz. Bu yatırım bizi onurlandırdı” dedi.(KKTC Milli Eğitim Bakanlığı)

Bir Cevap Yazın