OLAYLI MAÇIN FATURASI AĞIR OLDU

0
97

Yalova’nın sahası kapandı, iki oyuncuya toplam 10 maç ceza verildi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu 17-18 Aralık 2022 tarihleri arasında oynanan maçlarla ilgili toplandı.

Kurul yaşanan saha olayları nedeniyle Yalova’nın sahasını 3 maç kapatırken, Yalova futbolcusu Hakan Demir’e 4 maç, Azat Berhan Tip’e 6 maç ceza verdi. Alınan kararlar şöyle:

 

KTFF DİSİPLİN KURULU KARARLARI
11) KTFF Soruşturma Merci 20.12.2022 tarih ve DS-10/2022-2023 numaralı sevk kararı doğrultusunda 18.12.2022 tarihinde Yalova SK ile Binatlı YSK arasında Bostancı Tahsin Mertekçi Stadı’nda oynanan AKSA 1.Lig müsabakasında saha olaylarından dolayı Kurulumuza sevk edilen Yalova SK ve rakip takım kalecisine yönelik saldırı ve darp eylemi nedeniyle, 108529 lisans numaralı Yalova SK futbolcusu Azat Berhan Tip ve rakip takım kalecisine yönelik saldırı eylemi nedeniyle, 101580 lisans numaralı futbolcu Hakan Demir hakkında düzenlenen hakem ve gözlemci raporları Kurulumuz tarafından incelenmiştir.

 

Keza 20.12.2022 tarihli ve uğramış olduğunu darp fiili hakkında konuyla alakalı Binatlı YSK futbolcusu Hüseyin Tomak tarafından kaleme alınan şikâyet yazısı ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden temin edilen ve burun kemik kırığı teşhisi içeren rapor da kurulumuz tarafından incelenmiştir.

 

Yalova SK’nin Kurulumuz huzurunda savunmaya gelmediğini de dikkate aldıktan sonra yaşanan saha olayları ve saha olayları neticesinde tribünde olan Binatlı YSK futbolcusu Hüseyin Tomak’ın burun kemiğinin kırılmış olduğundan Yalova SK’nin DT 52’yi ihlal ettiği tespit edilmiştir. Yaşanan olayın ciddiyet ve vahameti dikkate alındığı vakit,  Yalova SK’nin Kurulumuz huzurunda daha önce saha olaylarından kaynaklı ceza aldığı gerçeğinden hareketle DT 52/3 uyarınca Yalova SK’nin 3 (Üç) maç saha kapatma cezası ile cezalandırılmasına oybirliği ile karar verilir.

 

Devamla yine Kurulumuza sevk edilmiş olan Yalova SK futbolcuları 108529 lisans numaralı Azat Berhan Tip ile 101580 lisans numaralı futbolcu Hakan Demir’in rakip takım kalecisine yönelik saldırı eylemlerine yönelik yapılan incelemede, keza her iki oyuncunun da savunmaya gelmediğini de dikkate aldıktan sonra sadece saldırı eylemi gerçekleştiren 101580 lisans numaralı Hakan Demir’e DT 44/1/a uyarınca 4 (Dört) resmi müsabakadan men cezası verilmesine, saldırı ve darp eylemlerini gerçekleştiren 108529 lisans numaralı futbolcu Azat Berhan Tip’e DT 44/1/a uyarınca 6 (Altı) resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Fotoğraf: Spor Yeni

 

 

 

Bir Cevap Yazın