YERLİ OYUNCU TRANSFER DÖNEMİ SONA ERDİ.

0
84

Yerli oyuncu transfer dönemi bitti:

Takımlar hamlelerini yaptı

AKSA Süper Lig ve AKSA 1. Lig’de devre arasına girilmesiyle birlikte 3 Ocak’ta başlayan yerli oyuncu transfer dönemi dün sonlandı. İkinci devrede daha güçlü bir takım görüntüsü vermek isteyen takımlar, transfer hamlelerini yaptı. 10 günlük süreç içerisinde dikkat çeken transferler olduğu gözlemlendi. Yabancı oyuncu transfer dönemi 20 Ocak’a kadar devam edecek.

MTG ile Mesarya’nın takası
Süper Lig’de ilk devreyi lider tamamlayan Mağusa Türk Gücü, Mesarya’nın deneyimli oyuncusu Mustafa Yaşınses’i kadrosuna kattı. İki ekip bu transferde takasa gitti, Mağusa Türk Gücü sarı kırmızılı ekibe Mustafa Yaşınses’e karşılık Nevzat Duran ve Eray Vudalı’yı verdi. Sarı kırmızılı ekip bu iki ismin yanı sıra Hüseyin Paşa’yı da kadrosuna kattı.

Cihangir, genç kaleciyi renklerine bağladı
Süper Lig’de ilk devreyi ikinci sırada bitiren Cihangir, bu transfer döneminde kaleye yatırım yaptı. Mavi kırmızılı ekip, genç file bekçisi Dursun Cem Ateş’i kadrosuna kattı.

Burak, Göçmenköy’e geri dönmek zorunda kaldı
Ligin ilk devresinde Miracle Değirmenlik forması giyen ve ligde 10 gol atan Burak Koçar, Miracle Değirmenlik tarafından taahhüt edilen çekin ödenmemesi sonrası Göçmenköy’e zorunda kaldı. Göçmenköy, konuyla ilgili Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na başvuru yaptı, başvurusu kabul edildi ve KTFF’nin Yönetim Kurulu kararıyla talimat gereği Koçar’ın Göçmenköy’e döndü. Konu, spor kamuoyunda günlerce konuşuldu.

Miracle Değirmenlik, kadrosunu daha da güçlendirdi
Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Miracle Değirmenlik, hem deneyimli, hem de genç oyunculardan kurulu olan kadrosunu daha da güçlendirdi. Bu süreçte Burak Koçar’ı kaybeden Değirmenlik, Fırat Ersalan, Hüseyin Sadıklar, Mustafa Süzgen, Erdoğan Nay, Onur Konuğuş gibi isimleri kadrosuna kattı.

Burak Sarıkaya ve Behiç Kum Lefke’de
Süper Lig’in batı temsilcisi Lefke, Behiç Kum ve Burak Sarıkaya’yı transfer etti. İki oyuncu da menekşe beyazlı takıma imza atmasıyla kampa katılmıştı.

Merit Alsancak Yeşilova’dan 4 takviye
Sezonun ilk yarısında beklenilen performansı gösteremeyen Merit Alsancak Yeşilova, ikinci devre için kadrosuna 4 oyuncu birden kattı. Yeşil beyazlılar, Mustafa Yaşınses, Selçuk Dilik, Güvenç Sakallıoğlu ve Fatih Parlak’ı kadrosuna dahil etti.

Eren Aktaş Çetinkaya’da
Ligin ilk devresinde beklentileri karşılayamayan ve taraftarlarını üzen Çetinkaya, Mesarya’dan Eren Aktaş’ı transfer etti.

Türk Ocağı’ndan 3 takviye
AKSA Süper Lig’in Girne ekiplerinden Türk Ocağı, İbrahim Köse ve Ömer Gül ve Tugberk karataş’ı kadrosuna kattı.

Akbulut Gençlik Gücü’nde, Kondoz Doğan’da
İlk devreyi Süper Lig’in Girne ekiplerinden Doğan Türk Birliği’nde geçiren deneyimli oyuncu Ali Akbulut, ikinci devre için China Bazaar Gençlik Gücü’ne transfer oldu.
Öte yandan Doğan Türk Birliği, Çetinkaya’dan geçtiğimiz günlerde Yusuf Kondoz’u renklerine bağladığını açıklamıştı.

Öksüzoğulları yeniden Gönyeli’de
AKSA Süper Lig ekiplerinden Gönyeli, bonservisi kendisinde bulunan İbrahim Öksüzoğluları ile yeniden anlaşma sağlamıştı. Öksüzoğulları, kırmızı beyazlı formayı daha önce de terletmişti.

Aksel Karşıyaka’da
AKSA 1. Lig’in ilk yarısını lider olarak tamamlayan Miracle Karşıyaka, Süper Lig ekibi Merit Alsancak Yeşilova’dan Aksel Kaptanoğlu’nu transfer etti.

Raif Selden ve Zekai Serdar Yalova’da
AKSA 1. Lig ekiplerinden Yalova ikinci devre için kadrosunu güçlendirdi. Sarı lacivertli ekip, deneyimli oyuncu Raif Selden’i ve altyapısından yetiştirdiği Zekai Serdar’ı kadrosuna kattı. Selden, ilk devreyi China Bazaar Gençlik Gücü’nde, Zekai Serdar ise ilk devreyi Lefke’de geçirmişti.
Yalova geçtiğimiz günlerde eski oyuncularından Muaamer Tip’i de kadrosuna katmıştı.

Ali Avcısoyu Düzkaya’da
Süper Lig ekiplerinden Türk Ocağı’nın altyapısından yetişen ve ilk devrede yaşadığı sorunlar nedeniyle süresiz kadro dışı kalan Ali Avcısoyu Düzkaya’ya transfer oldu. Genç oyuncu, ikinci devreyi Füzkaya’da geçirecek.

Yılmazköy, Chrislin Diams ve Berkay Demir’i transfer etti
AKSA 1. Lig ekiplerinden Mustafa Hacıali Yılmazköy, Doğan Türk Birliği’nin orta saha oyuncularından Chrislin Diams’ı transfer ederek kadrosunu güçlendirdi. 1. Lig ekibi aynı zamanda daha önceden formasını giyen Berkay Demir’i yeniden kadrosuna kattı.

Aytan Lapta’da, Rifat Mağusa Türk Gücü’nde
Dün sona eren yerli oyuncu transfer döneminde takımlar genç oyunculara da önem verdi. Buna göre AKSA Süper Lig ekiplerinden Mağusa Türk Gücü Çanakkale’nin genç oyuncusu Rifat Sonatlı’yı, AKSA 1. Lig ekiplerinden Lapta da Baf Ülkü Yurdu’nun genç oyuncusu Aytan Özsusuzlu’yu transfer etti.

Yabancı transfer dönemi devam ediyor
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan daha önce belirlediği takvim işliyor. Yerli transfer dönemi dün tamamlanırken, yabancı futbolcu transfer dönemi devam ediyor. 3 Ocak’ta başlayan yabancı oyuncu transfer dönemi, 20 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Kaynak: Spor Yeni

Bir Cevap Yazın