GÜNEY KIBRIS CUMHURBAŞKAN’LIĞI SEÇİMLERİNDE NIKOS HRISTODOULIDIS %29.5 İLE ÖNDE

0
51

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu tarafından yapılan üçüncü büyük anket yayınladı.

Kıbrıs Radyo Yayın Kurumu tarafından yapılan anket, Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Nikos Hristodoulides’in ilk sırada olacağını gösteriyor.

Averof Neofitou %21.5

Ankete göre seçimin ilk turunda en güçlü adaylar olarak gösterilen; Nikos Hristodoulidis %29.5, Averof Neofitou %21.5, Andreas Mavroyannis ise %20.5’lik bir yüzdeye sahip. Geriye kalan adaylara bakıldığındaysa; Hristos Hristou %3.5, Ahilleas Dimitriadis %3, Yorgos Kolokasidis %1.5, Konstantinos Hristofidis %1 ve diğer adaylar %1.5 oranlarına sahipler.

Andreas Mavroyannis ise %20.5

Seçimlerin ikinci turuna ilişkin senaryolarda, Nikos Hristodoulidis ile Averof Neophitou arasında bir seçim yarışı olması durumunda; Hristodoulidis %42.5, Neopfitou %28.5 oy alıyor. Nikos Hristodoulidis’in Andreas Mavroyiannis’e karşı olduğu senaryoda da, Hristodoulidis %45.5, Mavroyiannis ise %27 oranında oy aldı. Averof Neopfitou’nun Andreas Mavroyiannis’e karşı olduğu senaryodaysa, Neofitou oyların %34.5, Mavroyiannis %33’ü alıyor.

Hristos Hristou %3.5

Kıbrı Radyo Yayın Kurumu tarafından Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi anket Kıbrıs genelinde, 28-30 Aralık ve 2-7 Ocak tarihleri ​​arasında Cypronetwork şirketi tarafından gerçekleştirildi. 1250 vatandaşın katılımıyla telefon görüşmesi yöntemiyle gerçekleştirilen ankette, tesadüfi örnekleme yöntemi izlendi ve örneklemin genel nüfusu temsil ettiği varsayılıyor.

İlgili ankette, seçmenlerin %68’i kime oy verecekleri konusunda net bir görüşe sahip oldukları, %21’i ise kararlarının hala belirsiz olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın