ADIYAMAN’DA DEPREMIN 5. GÜNÜNDE BAHÇEŞEHİR 1 SİTESİ ENKAZDAN BİR KİŞİ DAHA KURTARILDI

0
70

Altınşehir mahallesi Bahçeşehir 1 sitesinde depremden 5 gün sonra Ayşe Keskin sağ olarak çıkarıldı. 6 Şubat Maraş depremlerinden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 

Altınşehir mahallesi Bahçeşehir 1 sitesinde depremden 5 gün sonra Ayşe Keskin sağ olarak çıkarıldı. Müdahalesi enkaz yerinde yapılan Keskin hastaneye kaldırıldı.

Enkazda çalışmalar halen devam ediyor.

YAŞAMKENT SİTESİ ENKAZDAN 2 KİŞİ DAHA SAĞ OLARAK ÇIKARILDI

AA’da yer alan habere göre, Adıyaman’da süren arama kurtarma çalışmalarında depremin 5. gününde 2 kişi daha enkazlardan sağ olarak kurtarıldı.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Besni ilçesinde yıkılan Yaşamkent Sitesi’ndeki bir binanın enkazında çalışma yürüten arama kurtarma ekipleri, ses duyulması sonrası yoğunlaştırılan çalışma sonucu 27 yaşındaki Büşra Atalay Aslan ile temas kurdu. Ekiplerin depremden 102 saat sonra enkazdan çıkararak sedyeye aldığı Aslan, hastaneye kaldırıldı.

Jandarma Arama Kurtarma ekipleri (JAK) bu çerçevede Yavuz Selim Mahallesi Atataürk Bulvarı Göçer Apartmanı enkazında çalışma yaptı. Ses gelmesi üzerine enkaza yoğunlaşan ekipler, yıkıntı altında bulunan 60 yaşındaki Eyüp Ak ile iletişim kurdu. Ak, yapılan 12 saatlik çalışma sonucu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı. Depremden 104 saat sonra enkazdan çıkarılan Eyüp Ak, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bir Cevap Yazın