KKTC CUMHURBAŞKANI ERSIN TATAR LEFKE CENGİZ TOPEL ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

0
31

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSIN TATAR LEFKE CENGİZ TOPEL ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİ…

Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi’nden yapılan açıklama:

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR’ın Okulumuzu Ziyaretleri. “KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR okulumuzu ziyaret ederek 12 sınıfta okuyan öğrencilerimiz ile buluştu.

Cumhurbaşkanı TATAR, Cengiz Topel adını taşıyan bu okulda okumanın bir ayrıcalık olduğunu  ve Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi’nin 64. yılını tamamlarken Kıbrıs Türk halkına, mesleki eğitimde büyük hizmetler veren bir okul olduğunu ifade etti.

Konuşmasına yaşadığımız deprem dolayısıyla taziyelerini sunarak başlayan Cumhurbaşkanı TATAR, depremin hayatımızın bir gerçeği olduğunu belirterek; depremde bilgi-teknoloji eksikligi, önlemsizlik ve bilinçsizliğin kayıpların sebebi olduğunu söyledi.

Devlet olarak konuyu önemseyerek gerekli önlemleri aldıklarını, Sivil Savunma Teşkilatını her yönden güçlendirdiklerini söyledi.

Öğrencilerimize, mesleki eğitimin ülkenin kalkınması ve geleceğinin olmazsa olmazı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı TATAR öğrencilerin çok çalışmalarını ve başarılı olmalarını ve ülkenin kalkınması için güzel projelere imza atmalarını istedi.

Okul Müdürümüz Kazım İRDEM Cengiz Topel Ailesi adına bu nazik ziyaretleri ve destekleri için teşekkürlerini iletti.”

Bir Cevap Yazın