Cuma, Eylül 29, 2023
KKTC Turizm
Ana SayfaHABERLERAMERİKA HABERLERİTRUMP, PRENS HARRY'NIN TAÇ GİYME TÖRENINE DAVET EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ: "KORKUNÇ ŞEYLER...

TRUMP, PRENS HARRY’NIN TAÇ GİYME TÖRENINE DAVET EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ: “KORKUNÇ ŞEYLER SÖYLEDİ”

TRUMP, PRENS HARRY’NIN TAÇ GİYME TÖRENINE DAVET EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ: “KORKUNÇ ŞEYLER SÖYLEDİ”

Eski ABD lideri, Prenses Meghan Markle’ı da eleştirdi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Prens Harry’nin Kral III. Charles’ın taç giyme törenine davet edilmesine şaşırdığını söyledi.

Trump, sağcı Reform Partisi’nin lideri Nigel Farage’la söyleşisinde, Sussex Dükü’nün kraliyet ailesiyle ilgili tartışmalı açıklamalarının ardından taç giyme törenine çağrılmasının kendisini şaşırttığını belirtti.

Eski ABD lideri söyleşide şu ifadeleri kullandı:

Dürüst olmak gerekirse Harry’nin davet edilmesine şaşırdım. Söylediklerini bir düşünün, korkunç şeyler söyledi. Bence kitap da çok korkunçtu.

Trump’ın bahsettiği Spare (Yedek) kitabında Prens Harry, kendisi 12 yaşındayken annesi Prenses Diana’nın trajik bir kazada hayatını kaybetmesinin ardından duygusal olarak yaşadıklarını anlatıyor.

Sussex Dükü, kitabında abisi Prens William’la anlaşmazlıklarından ve kraliyet ailesinin kendisini “yedek prens” olarak gördüğünden de bahsediyor.

Eşi Prenses Meghan Markle’la 2020’de kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye taşınarak büyük tartışma yaratan Harry, kitapta Afganistan’da askerlik yaptığı dönemde öldürdüğü Taliban savaşçılarından bahsetmesiyle de tepki toplamıştı.

Kraliyet ailesinin üyelerinin adları da kitabın teşekkür kısmından çıkarılmıştı.

Trump, Markle’ın da geçen yıl hayatını kaybeden Kraliçe II. Elizabeth’e saygısızlık yaptığını savunarak, şunları söyledi:

Elizabeth yıllarca tartışma yaratmadan yaşamıştı. Ona karşı saygısız olamazsınız. Fakat bence Meghan ona karşı çok saygısızca davrandı, çok saygısızca.

2024’teki seçimlerde yeniden aday olacağını duyuran Trump hakkında, 6 Ocak’taki Kongre baskınındaki rolüne, Georgia eyaletinde seçim sonuçlarını değiştirmeye çalışmasına ve Beyaz Saray’da kalması gereken gizli belgelerin Florida’daki malikanesi Mar-a-Lago’ya götürülmesine dair açılan soruşturmalar devam ediyor.

RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

- Advertisment -
Lefke Avrupa Üniversitesi

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: