TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONUNA BAĞLI YÜZME HAKEMİ FERUDUN ULU, İZNİK GÖLÜ’NDE BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

0
152

TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONUNA BAĞLI YÜZME HAKEMİ FERUDUN ULU, İZNİK GÖLÜ’NDE BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

Bursa’da İznik Gölü’nde serinlemek için suya atlayan ve bir anda gözden kaybolan yüzme hakemi Ferudun Ulu’nun cesedi, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bulundu. Göle girişler yasaklandı.Bursa’da 2 arkadaşı ile tekneyle açıldığı İznik Gölü’nde yüzmek için suya atlayıp, gözden kaybolan yüzme hakemi Ferudun Ulu’nun cansız bedeni dalgıçlar tarafından bulundu.BİR ANDA GÖZDEN KAYBOLDUTürkiye Yelken Federasyonu’na bağlı yüzme hakemi 60 yaşındaki Ferudun Ulu yüzmek için girdiği İznik Gölü’nde gözden kayboldu. Ulu’nun bulunması için Sahil Güvenlik Güney Marmara Grup Komutanlığı ve İznik İlçe Jandarma Sahil Güvenlik ekiplerince çalışma yürütüldü.

CANSIZ BEDENİ DALGIÇLARCA ÇIKARILDISONAR cihazı ile arama yapan ekipler, önce Ulu’nun bulunduğu yeri tespit etti. Türkiye Yelken Federasyonu’na bağlı yüzme hakemi olarak görev yapan Ulu’nun cesedi, bulunduğu noktadan dalgıçlarca çıkarıldı.

GÖLE GİRİŞLER YASAKLANDIUlu’nun cansız bedeni otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırılırken, İznik Gölü’ne girişler yasaklandı. Jandarma ekiplerince yapılan anonslarla, cankurtaranların olduğu İnciraltı ile Orhangazi halk plajları hariç göle girmenin yasaklandığı ve yasağa uymayanlara para cezası uygulanacağı duyuruldu.

Bir Cevap Yazın