Çarşamba, Kasım 29, 2023
KKTC Turizm
Ana SayfaHABERLERBAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KOSGEB VE KAYSERİ TİCARET ODASI HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KOSGEB VE KAYSERİ TİCARET ODASI HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KOSGEB VE KAYSERİ TİCARET ODASI HEYETİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel,  Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın organizasyonu ile ülkemizde bulunan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) heyeti ile Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve beraberindekileri kabul ederek görüştü. Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonunda gerçekleşen kabulde heyete,  KKTC Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu da eşlik etti.

 

Başbakan Ünal Üstel, kabulde yaptığı konuşmada ilk olarak, Filistin’de yaşanan insanlık dışı saldırılara dikkat çekerek, bu saldırıların bir an önce son bulmasını temenni ettiğini belirtti.

Filistin’de yaşananların, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uzak bir durum olmadığına vurgu yapan Başbakan Ünal Üstel, “Kıbrıs Türk Toplumu olarak bizler de böylesine bir mezalime,  mücahidimiz ve Mehmetçiğimiz ile birlikte direndik. 20 Temmuz Barış Harekatı ile birlikte bu esaretten kurtulduk. Yaşadığımız o zor yıllarda yine yanımızda Ana vatan Türkiye Cumhuriyeti vardı, bugün de var… Maalesef Filistin’in ne garantörü ne de ana vatanı var. Dünya bu konuda duyarsızlığını halen devam ettirmektedir. Maalesef hem BM hem de AB oturmuşlar masum insanların öldürülmesini sadece izliyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Üstel, Türkiye Cumhuriyetinden iş insanlarının KKTC ile işbirliklerinin ve yapılacak yatırımların ekonomik gelişmeye katkı sağlayacağı noktasında hemfikir olduklarını söyleyerek, Türkiye ile ilişkilerin en üst seviyede devam ettiğini de vurguladı.

Kayseri Ticaret Odası başkanı Ömer Gülsoy da yaptığı konuşmada, “ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 40. yıl dönümünde adada olmaktan dolayı çok mutluyuz. KKTC bizim için çok önemlidir ve göz bebeğimizdir. Kayseri Ticaret Odası olarak Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisine ve iktisadi olarak kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde birçok görüşmemiz olacaktır. Umuyoruz ki bu görüşmelerimizin sonucunda kalıcı ortaklıklarımız olacaktır” dedi.

RELATED ARTICLES

Bir Cevap Yazın

- Advertisment -
Gönyeli - Alayköy Belediyesi

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: