WHATSAPP BİTTİ TELEGRAM BAŞLADI! GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMALAR KAYIT ALTINA ALINACAK

0
96

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile ilgili yaygara bitmişken şimdi de Telegram başladı. İşte detaylar.

WhatsApp geçtiğimiz dönemlerde gizlilik sözleşmesi değişiklikleri sebebiyle bir çok kullanıcısını Telegram’a kaybetmişti. İnsanların WhatsApp’ı terketme sebebi konuşmaların Facebook ile paylaşılacak olmasıydı.

Ancak şimdi benzer bir hamle de Telegram’dan geldi. Telegram, canlı yayınların ve görüntülü konuşmaların kayıt altına alınmasını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu.

Telegram canlı yayın ve görüntülü konuşmaları kaydedecek. Telegram, Eylül ayının başında “8’inci yıla özel güncelleme” yayınladı. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar bin kişiye kadar

izleyici ve sınırsız sayıdaki dinleyici ile canlı yayın yapabilecekti. Ancak güncellemenin kullanıcıları memnun etmeyecek bir ayrıntısı daha çıktı. “Sohbet Temaları” isimli bu özellik ile uygulamada yer alacak diğer yenilikler de duyuruldu.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar farklı temalara erişebilecek. Bu temalar yeni sohbet baloncukları, arka planlar ve desenler içeriyor. Ancak ayrıca kullanıcıların canlı yayınları ve görüntülü konuşmaları da kaydedilecek. Telegram’ın bu hamleyi yapmasının bazı sebepleri var. Uygulama izlenmediği için siber suçlar için ideal bir ortam. İşlenen siber suçların önüne geçmeyi planlayan Telegram böyle bir uygulama sunuyor.

Ancak WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinin o kadar tepki çekmesi göz önüne alınırsa Telegram’ın bu hamlesi nasıl karşılanacak bekleyip göreceğiz. Kaydedilen veriler doğrudan kullanıcının klasöründe depolanacak.  WhatsApp gizlilik sözleşmesinin tepki çekmesi sebebiyle geri adım atmış sözleşmeyi sadece dileyen kullanıcıların kabul edeceğini duyurmuştu.(Teknoloji Dergisi)

Bir Cevap Yazın