“CİTTASLOW SUNDAY” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0
128

Tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlanan ve by yıl 3.sü organize edilen Cittaslow Sunday etkinliği Yeniboğaziçi’nde gerçekleştirildi.

Cittaslow ağ üyeleri olan Yeniboğaziçi, Lefke, Mehmetçik, Geçitkale ve Tatlısu Belediyeleri tarafından düzenlenen etkinlik Süt ve süt ürünleri temasıyla yapıldı.

Etkinlikte Kıbrıs’a özgü yiyecek ve içeceklerin tanıtım ve satışı yapılırken, gün boyu canlı müzik performansı ile bölge halkı renkli bir gün geçirme fırsatı buldu.

Etkinlikte kurulan standlarda kültürel ürünlerden geleneksel hellim, tarhana, pilavuna, pekmezli nor, katmer, hellimli, zeytinli gibi ürünlerin satışı büyük ilgi gördü.

Etkinlik folklör gösterileriyle başladı.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’nın halkı selamlamasının ardından günün anlamına ilişkin konuşmayı Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar yaptı.

Zurnacılar, Cittaslow kapsamında 5 belediye işbirliğinde bu yıl 3.sünü düzenledikleri Cittaslow Sunday organizasyonundan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Zurnacılar Geçitkale’nin zeytin, Mehmetçik’in Bağ, Lefke’nin Hurma, Tatlısu’nun Harnıp ve Yeniboğaziçi’nin Süt ve Süt ürünleri temasıyla etkinlikte yer aldığını belirterek, 5 belediyenin de ortak amacının geleneksel kültürlerin yaşatılıp gelecek nesillere aktarılması olduğunu ifade etti.(BRTK)

 

 

 

Bir Cevap Yazın