DÜNYANIN EN BÜYÜK YOLCU GEMİSİ DENİZE İNMEDEN HURDAYA ÇIKIYOR!

0
66

Alman- Hong Kong ortak yapımı olan ve dünyanın hem en büyük hem de en pahalı gemisi olan Global Dream II isimli yolcu gemisi, daha ilk seferini yapamadan parçalarına ayrılacak.

Global Dream II isimli gemi Alman-Hong Kong ortak şirketi MV Werften tarafından yaklaşık 1.4 milyar dolar maliyetle üretildi. Bu yılın başlarında MV Werften iflasını açıkladığında ise 9 bin yolcu kapasiteli bu geminin yapımında neredeyse sona gelinmişti. MV Werften isimli şirketin iflasını açıklamasının ardından, üretiminde sona yaklaşılan Global Dream II‘ye maalesef hiç alıcı çıkmadı.

342 metre boyunda ve 20 katlı olan bu devasa gemi için son durak ise hurdalık olacak gibi görünüyor. İçinde bir açık hava su parkı ve sinema salonu bile bulunan bu etkileyici gemi, dünyanın en çok yolcu kapasitesine sahip gemisi olacaktı. Global Dream II, 6 bin 988 kişilik kapasitesiyle en büyük gemi olma unvanını elinde bulunduran Wonder of the Seas isimli gemiyi 9 binlik kapasitesiyle adeta gölgede bırakacaktı.

“Gösterge Panelinde En Sık Yanan Arıza Lambaları Ne Anlama Geliyor?”

Bu devi inşa etmek için harcanan 1,4 milyar dolara rağmen, geminin tamamlanması için hâlâ yaklaşık 230 milyon dolara daha ihtiyaç duyuluyor. Bu devasa gemi her ne kadar dışarıdan bitmiş gibi görünse de iç bölümünde hâlâ yapılması gerekenler olduğu belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın