MİLLİ BADMİNTONCULARIMIZ’DAN U17 TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

0
59

Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde başlayan “U17 Türkiye Badminton Şampiyonası’na” katılan Milli Badmintoncularımız ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ettiler. Yarışma ile ilgi KKTC Batminton Federasyonu bir açıklama yaptı.

KKTC Badminton federasyonu

“Milli Badmintoncularımız adaya mutlu döndü.

Bir başarı da Emre ve Hüseyin’den. “25 Kasım 2022 tarihinde Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde başlayan U17 Türkiye Badminton Şampiyonasında 4 bayan 5 erkek sporcuyla mücadele eden Milli Takımımız  adaya mutlu döndü. 5 gün boyunca mücadele eden sporcularımız toplam 22 galibiyet almayı başarırken 4 sporcumuz da Ana Tabloya kalma başarısı gösterdi.

Tek Bayanlar  Kategorisinde Nehir Deniz ile Tek Erkekler Kategorisinde Salih Öztürk Ana Tabloya kalma başarısı gösterirken, Çift Erkekler Kategorisinde de Emre Erçelik ve Hüseyin Şahali ilk kez Ana Tabloya kalma başarısı gösterdiler.

Başkan Deniz başarılarımız her geçen gün artmaya devam ediyor ve edecektir.

U17 Milli Takımının göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu belirten Federasyon Başkanımız Fırat Deniz, tüm sporcularımızın ve Antrenör Ali Kandulu’nun başarılarını kutlarken, Milli Takıma forma sponsorluk  desteği veren Modda Direktörü Murat Tenekeci’ye de teşekkür etti.

Antrenör Ali Kandulu da yaptığı açıklamada, turnuvanın çok verimli geçtiğini, sporcularımızın gün geçtikçe başarılarının arttığını görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.”

Bir Cevap Yazın