GENÇLERBİRLİĞİ’NDEN ARDA GÜLER AÇIKLAMASI

0
71

Gençlerbirliği Asbaşkanı Mehmet Soylu, Arda Güler için Fenerbahçe ile 2,5 milyon euroya anlaştık. Altyapımızdan da 4 oyuncu verildi.” dedi.

Gençlerbirliği Asbaşkanı Mehmet Soylu: Arda Güler konusu iki takım arasında başkanlar düzeyinde konuşuldu. 2,5 milyon euroya anlaştık. Altyapımızdan da 4 oyuncu verildi. Bunlara da 200 bin euroluk bedel ve sonraki satışlardan pay biçildi.

UEFA Avrupa Ligi maçında Dinamo Kiev ile Fenerbahçe Krakow’da karşılaştı.

Soylu, “11 futbolcu dosyamız var. Bunların toplamı 3 milyon 681 bin Euro. Bu dosyalardan şu ana kadar resmi olarak 9 tanesi bitti. Kalan dosyalarımızı da cumaya kadar bitirmek zorundayız. Bitirmezsek ayın 23’ünde eksi 3 puan cezası, 2 dönem transfer yasağı cezası alacağız ve önümüzdeki sezon eksi 6 puanla başlayacağız. 2 dönem transfer yasağı demek seneye devre arasında bile transfer yapamamamız demek. Eksi 6 puan ve filiz lisans çıkartamıyorsun. 2 yıldır lisans çıkartamıyoruz çünkü. Buralarda ciddi tıkandık. Bu rakamlar da ciddi maliyetler Arda Güler’in satışını konuştuk. Başkanlar düzeyinde konuşuldu, anlaşıldı, 2,5 milyon Euro’ya anlaştık. Altyapımızdan da 4 oyuncu verildi. Bunlara da 200 bin Euroluk bedel ve sonraki satışlardan pay biçildi” ifadelerini kullandı.

Kaynak:TRT Spor

Bir Cevap Yazın