BATMİNTON DA MEHMET VE KUZEY TÜRKİYEDE ANA TABLODA

0
64

Ankara’da Olimpiyat Hazırlık Merkezinde düzenlenen U13 Türkiye Badminton Şampiyonasında Mehmet Ziyat Harmancı ve Kuzey Serinyürek Ana Tabloya kalma başarısı gösterdiler.  Milli Sporcumuz Mehmet Z. Harmancı hem Tek Erkekler kategorisinde hem de Çift Erkekler kategorisinde ana tabloya kalma başarısı gösterirken,  diğer bir milli sporcumuz  Kuzey Serinyürek de çift erkeklerde ana tabloya kalma başarısı gösterdi.

Ülkemizde her geçen gün Badminton sporu yaygınlaşmaya ve büyümeye devam ederken Türkiye deki turnuvalarda da güzel sonuçlar gelmeye devam ediyor. 24 Aralık 2022 tarihinde Ankarada başlayan U13 Şampiyonasında maçlarını oynayan U13 Milli Takımımız adaya mutlu döndü.

U13 Türkiye Badminton Şampiyonasında 5 bayan 10 erkek sporcuyla mücadele eden Milli Takımımız adaya mutlu döndü. 4 gün boyunca mücadele eden sporcularımız toplam 33 galibiyet almayı başarırken 2 sporcumuz da Ana Tabloya kalma başarısı gösterdi. Tek Erkekler Kategorisinde Mehmet Ziyat Harmancı ile Cift Erkekler Kategorisinde Mehmet Ziyat Harmancı ile Kuzey Serinyürek Ana Tabloya kalma başarısı gösterdiler.

Başkan Deniz başarılarımız her geçen gün artmaya devam ediyor ve edecektir.

U13 Milli Takımının göstermiş olduğu performanstan çok memnun olduğunu belirten Federasyon Başkanı Fırat Deniz, tüm sporcularımızın ve Antrenör Süleyman Gündüz’ün başarılarını kutladı. Ayrıca kafilede bulunan sporcular Mehmet Z. Harmancı, Kuzey Serinyürek, Mahmut Postacıoglu, Cuma Erkal, Doruk Dumlupınar, Arın Bolkaner, Erin Bolkaner, Rüzgar Dellaloğlu, Sami Tenekeci, Kıvanç Gezen, Laren Dilek, Hazel Akhisar, Azra Kayıkoğlu, Jasmin Seçkiner ve Cemremur Kırma’ya verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Antrenör Süleyman Gündüz  de yaptığı açıklamada, turnuvanın çok verimli geçtiğini, sporcularımızın gün geçtikçe başarılarının arttığını görmenin mutluluk verici olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın