HATAYSPORLU CHRISTIAN ATSU VE TANER SAVUT’UN DAİRELERINE ULAŞILDI

0
85

Türk futbolunun gözü hala enkaz altında olan Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut ve Ganalı futbolcu Christian Atsu’da kaldı. Arama kurtarma çalışmalarında iki ismin de dairesine ulaşıldı ancak kendilerine henüz ulaşılamadı.

Hatay’da yıkılan Rönesans Rezidans’ın enkazı altında kaldığı belirtilen ve hala haber alınamayan Atakaş Hataysporlu Christian Atsu ve Taner Savut’un durumu; Türkiye’nin yanı sıra, doğduğu ülke Gana ve futbol kariyerini sürdürdüğü Portekiz, İngiltere, İspanya, Hollanda ve Suudi Arabistan’da da merak ediliyor.

Deprem felaketinde 11.güne girerken, enkazdan mucize haberler bekleniyor. Hatayspor’dan birçok kişinin içerisinde bulunduğu Rönesans Rezidans’ta arama kurtarma çalışmaları hala devam ediyor. Önceki gece ses ve ısı alınmasının ardından yoğunlaşan çalışmalarda enkaz altında kalan futbolcu Atsu ve sportif direktör Taner Savut’un dairelerine kadar ulaşılabildi.

Milliyet’in haberine göre; iki ismin de kendilerinden henüz haber alınabilmiş değil. Deprem anında binadan çıkmaya çalışırken enkazın farklı bir noktasında kalma ihtimali üzerinde durulan iki isim için de çalışmalar devam ediyor.

Hatay Spor’un Ganalı futbolcu Christian Atsu

Atsu ve Savut’un yakınları kurtarma ekiplerinden gelecek müjdeli haberi enkazın çevresinde beklerken her geçen saat umutlarında azalmasına neden oluyor. Atsu’nun menajeri Nana Sechere yaptığı yardım çağrısında kulübün çalışmaları hızlandırması gerektiğine dikkat çekmişti.

Ganalı futbolcunun yakın arkadaşları ve aile üyeleri de Hatay’a geldi. Enkaz çalışmalarını yakından takip eden Atsu ailesi, gelecek olumlu bir haberi bekliyor.

Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut

Sky Sports ile yaptığı röportajda duygularını aktaran Andre Ayew, Atsu’nun durumu nedeniyle çok üzgün olduğunu şu sözlerle dile getirmişti: “Çok üzgünüm, çok moralim bozuk. Bizim bu durum hakkında ne hissettiğimizi tarif edecek kelimeler yok. Şahsen, yakın olduğum biri olduğu için benim için çok zor.”

Ganalı futbolcuyla ilgili Chelsea’de beraber top koşturduğu eski futbolcu Essien’den mesaj gelmişti Michael Essien, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Arkadaşım Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte” dedi.

Bir Cevap Yazın