FORBES AVRUPA 30 YAŞ ALTI 30 GİRİŞİMCİ LİSTESİNDE BİR TÜRK VE BİR AZERİ

0
83

FORBES AVRUPA 30 YAŞ ALTI 30 GİRİŞİMCİ LİSTESİNDE BİR TÜRK VE BİR AZERİ…

İş dünyası dergisi Forbes Avrupa’nın “30 under 30” listesine bu sene 27 yaşındaki Gökhan Kınay ve 26 yaşındaki Fidan Rustamlı da dahil oldu.

Forbes Amerika’nın 2011’den beri her yıl sunduğu ve Forbes Avrupa’nın da sekizinci kez yayımladığı bu liste, ‘dünyayı değiştirme gücüne sahip’ otuz yaş altı girişimcileri ve liderleri tanıtıyor.

Bu yıl yirmi alanda isimler belirleyen Forbes Europe, Kınay ve Rustamlı’yı, Spor ve Oyunlar kategorisinde seçti.

Türk girişimci Gökhan Kınay, Trifles Games’i 2014’te kurdu. Mobil video oyunlar geliştiren şirket, kuruluşundan bu yana bir milyon dolar sermaye topladı ve son üç yılda 200’den fazla oyun geliştirdi.

İstanbul’da 14 kişi’nin çalıştığı Trifles Games ayrıca 2022 Başarı ve Kariyer Ödülleri’nde ‘Yılın Başarılı İnovatif Mobil Oyun Stüdyosu’ ödülünü kazandı.

Forbes Europe’un aynı kategoride listelediği Azeri girişimci Fidan Rustamlı ise sanal gerçeklik oyunları geliştiren PolyDream Studio’da iş geliştirme müdürü.

Rustamlı ayrıca iki sene önce Bakü’de oyun geliştirme merkezi Gamepons’ın eş kurucusu ve dünyanın birçok yerinde aynı anda düzenlenen Global Game Jam’ın bölgesel organizatörü.

Diğer kategorilerde seçilen gençler arasında 27 yaşındaki White Lotus oyuncusu Simona Tabasco ve Grammy ödüllü Wet Leg müzik grubunun şarkıcıları da var.

Bir Cevap Yazın